קריירה שנייה בפנסיה

הפלא ופלא, לאחר שנים רבות של עבודה מגיעה השעה לצאת לפנסיה; הנה הזמן שלך לנוח, לקרוא יותר, לטייל, להשקיע שעות על גבי שעות בתחביבים ובמשפחה ובעיקר- ליהנות מהחיים!

ואמנם הפנסיה היא תקופה שמתייחסים אליה כ'תקופת הזהב', אך בהרבה מקרים מתגלה כי לא כל הנוצץ זהב והפנסיה נושאת באמתחתה שינויים דרסטיים מדי לעיכול.

עבודות במשרה חלקית

הישיבה הממושכת בבית לא מיטיבה עם כל הגמלאים כאחד, להפך, חלק גדול מהגמלאים מעידים על תחושות קשות מאוד של חוסר תועלת וחוסר משמעות בחיי היום-יום במהלך הפנסיה; לפתע אין צורך לקום בבוקר, אין לאין להתלבש ולנסוע, אין שגרה יומית קבועה מראש ולכן התסכול עד מהרה הופך למלנכוליה משתקת.

משרות חלקיות יכולות להיות פתרון נהדר לתחושת התקיעות המלווה את שגרת הפנסיה מכיוון והן לא תובעניות ולא גוזלות שעות רבות מהיום אך בו בעת הם מספקות תעסוקה, תקשורת עם עמיתים ולקוחות, פרנסה צדדית ושגרה שבועית מבורכת, שמסייעת להמוני פנסיונרים לשמור על השפיות בזמן הפנסיה.

גם פנסיונרים צריכים השלמת הכנסה

המציאות בישראל כיום מציבה אתגר כלכלי לפנסיונרים; דמי המחייה בישראל אינם זולים, כולנו רוצים לפנק את הנכדים, לצאת לחופשות, לקנות את כל התרופות שאנחנו צריכים, להשתתף בחוגים וכן גם להתפנק בשעות הפנאי, לכן הרבה פנסיונרים נזקקים לתוספת של 20-30% על הפנסיה. העבודות המזדמנות לרוב לא יחפפו למקצוע הספציפי בו עסקת בשנים האחרונות ואמנם, כשמן כן הן זמניות ומזדמנות, עבודות אלו מספקות הזדמנות מעניינת להכיר ולראות רבדים חדשים מסביבך אליהם לא נחשפת עד כה, למשל: משגיחים במבחנים, קהל מצטלם בתוכניות טלוויזיה, לקוחות סמויים וכיוצא בזה.

תכנון מקדים חוסך המון

מומלץ ליהנות מהשנה הראשונה לפנסיה ולא להיבהל ולרוץ חזרה היישר למעגל העבודה- עצרו רגע לחשוב, למה לחזור לעבודה? האם מדובר בעניין כלכלי? חברתי? פסיכולוגיה חיובית? ככל שהמטרות שלכם ברורות יותר כך יהיה קל יותר להתברג למקום הנכון שיוכל להציע תועלת מרבית. בהמון מקרים ההלם ההתחלתי מהפנאי בפנסיה מתחלף עד מהרה בתחושה של עונג ושלווה, וישנם מקרים בהם מוטב לשקול התנדבות מכיוון ששם תחושת התועלת משמעותית הרבה יותר. בכל אופן שבו והתייעצו עם כמה מכרים שיש להם קצת ניסיון בתחום כדי להבין מה הכי נכון עבורכם ובאלו נתיבים הכי מומלץ להתחיל לחפש עבודה בזמן הפנסיה.