צרכנות נבונה בגיל השלישי

לגיל יש יתרונות וחסרונות משמעותיים בכל הנוגע לאיתור המוצר המשתלם ביותר ברשת האינטרנט שמציעה את הדילים הטובים; מחד הצרכנים בגיל השלישי פחות מכירים שיטות מכירה אגרסיביות וטריקים מודרניים של אי אלו סוכני מכירות, ומאידך דווקא הזמן הפנוי והיכולת לבדוק ולהשוות מחירים לגבי מוצרים אטרקטיביים מוכיחה שוב ושוב כי 'מי שמחפש מספיק – מוצא!'.

האינטרנט הוא ה-מדיום לקניות זולות

רכישות קבוצתיות באתרי שיתוף כגון: גרופון, באליגם וכיוצא בזה מוזילות את מחיר המוצר בכ-40 עד 60%. השיטה החדשה הוכיחה את עצמה שוב ושוב ואתרים בסגנון קנייה קבוצתית מציעים כיום פחות או יותר הכל, לדוגמא חופשות לחו"ל, בגדים, קופונים למסעדות (כן כן קופון השווה 500₪ למסעדה יעלה לצרכן 250-300₪ במידה והקבוצה מונה מספיק חברים). בנוסף האינטרנט חוסך לבעל העסק את עלות תחזוקת החנות, המוכרים ומרבית השיווק ולכן המחירים נמוכים משמעותית מהמחירים בחנויות. המלכוד הוא שקנייה לא מאובטחת ברשת עלולה לחשוף את פרטי האשראי שלכם לאי אלו גורמים ולכן ישנן תוכנות בקרה השומרות על הצרכן ברוב האתרים המובילים והכי פשוט הוא לחפש את המנעול הקטן הירוק בראש הדפדפן שלכם, שיודיע לכם אם האתר מאובטח לקניה ואם לאו.

ארגוני צרכנות נבונה עירוניים

בהמון ערים ומושבים בישראל כיום מפעילים הגמלאים המקומיים ארגון שמטרתו: שמירת ההגינות במחירים בקרב הרשתות הקרובות. ארגונים אלה מיידעים את התושבים על מחירים חריגים ובאותה נשימה מאותתים לרשתות כי הכוח נשאר בידי הצרכן. בני הגיל השלישי לוקחים על עצמם את האחריות לעמוד ולבדוק מחירים, לנהל תקשורת רצופה מול הרשתות וליידע את שאר בני העיר בעיקר בגלל שבגיל השלישי יש זמן פנוי לבדוק דברים שבעשור אחר היית כנראה עושה באופן אוטומטי.

דילים מיוחדים לבני הגיל השלישי

עסקים בישראל רוצים לעודד הגינות על מנת לשמר את החזות הציבורית הנעימה שלהם- זו עובדה, לכן מרבית בתי העסק המציעים שירותי בריאות, תרבות ופנאי מציעים עסקאות משתלמות לקבוצות אוכלוסייה גדולות שיכולות להפיק את המרב מההנחה- חיילים, סטודנטים, זוגות צעירים, גמלאים. מומלץ לברר לפני כל רכישה מה התנאים המיוחדים שמציע העסק לגמלאים, אם מסתבר שעסק זה לא מציע הצעות משתלמות לגמלאים רצוי ללכת ולבדוק אצל המתחרים, שם בוודאי כבר הבינו שהגמלאים הם כוח צרכני משמעותי וכדאי לשמרו בהתאם.

קנייה באי ביי ואמאזון.

אם יש שני אתרים מובילים לקניות באינטרנט של הכל מהכל אלו אי-ביי ואמאזון. נוסף על עשרות אתרי קניות מובילים כמו אלי אקספרס ואסוס או נקסט, הם המובילים בכל נושא הקניות באינטרנט.

אתרים אלו יחד עם אתר התשלומים פייפ אל, מספקים היום הגנה מספקת ואפילו אחריות וביטוחי קנייה שונים ללקוח ולתכולתו.

באי-ביי ובאמאזון המהווים למעשה שוק של קונים ומוכרים רבים, ישנה היסטוריה פרוסה של אינטראקציות עם המוכר, דירוג המוכר וחוות דעת על התנהלותו וכך ניתן להתריע בפני הבא בתור על התנהלות לא הוגנת ורמאות. חפשו את הכוכבים ואת חוות הדעת והן יעזרו לכם להתמצא בסבך המוכרים באי ביי ואמאזון. כמובן, חשוב לוודא את כל העלויות מראש של משלוח ומסים במידה ויש (מספיק לרשום מחשבון מיסים בגוגל), אפשרויות החזרה ו/או החלפה וכמובן לוודא שאכן אותו מוכר שולח לארצנו הקטנטונת שנהייתה מעצמת קניות בינלאומית ברשת האינטרנט.

אגב, לפעמים מוכר יעדיף להחזיר לכם את כספכם במלואו ללא ויכוח, רק כדי למנוע מחוות דעת שלילית מפורטת בהיסטוריה שלו.

תשלום באמצעות פייפ אל.

פייפ אל היום מהווה אחד מהבנקים הגדולים בעולם, אך היא בסך הכל שירות של העברת כספים בין מוכרים לקונים ובכלל על סמך שימוש בכרטיסי אשראי. היתרון הגדול הוא באבטחת פרטי הכרטיס והאחריות שנותנת פייפ אל למשתמשים בשירותיה.

פתיחת חשבון בפייפ אל, אי-ביי, ואמאזון ועדכון כרטיס אשראי הן פשוטות יחסית ואורכות מספר דקות.

 

אז כל מה שנאחל לכם היא קנייה בטוחה באינטרנט ולקנות כמובן רק דברים שצריכים.