כשהזמן רץ – מתחילים ללכת

מה עוד אפשר להגיד על פעילות פיזית שעוד לא נאמר? שזה בריא? שזה משפר את תפקוד הגוף במצבי משבר? שהשרירים שלנו סתגלנים להפליא ואפשר לעורר אותם בכל גיל ובכל מצב? הכל כבר נאמר וגם הנתונים חד משמעיים ובכל זאת לחלק נכבד מאתנו פשוט אין את האנרגיה הדרושה לאימון יומי. אתם יודעים מה? זה מובן לחלוטין, אל תתאמנו אם מדובר בסבל עבורכם, צאו להליכה יומית קצרה, ולא תאמינו מה חצי שעה יומית יכולה לשנות אצלכם בגוף.

לא צריך להזיע, אפשר פשוט לצעוד

הליכה יומית היא פעולה המשפרת לאין שיעור את סיבולת לב הריאה ואת תפקוד כלי הדם על ידי הזרמת דם מאסיבית יותר לשרירים, כתוצאה מכך מייעלת ההליכה עוד עשרות תהליכים המתרחשים בגוף:
– שריפת קלוריות
– בניית מסת שריר
– איכות נשימה
– שחרור מתחים ועוד.

אם אלו לא בדיוק הסיבות שבגללן יצאתם להתאמן, אין צורך לשאוף ולהגיע למאמץ פיזי אדיר, להפך, לכו הליכה קלילה – המדד הפשוט ביותר הוא שבמהלך הליכה שאינה דורשת מאמץ פיזי אדיר תוכלו לדבר ולנשום בצורה רגילה, ללא קושי להסדיר את הנשימה / נשימה מואצת המאפיינת פעילות אנאירובית.

יתרונותיה המובהקים של פעילות פיזית מתונה

הליכה, רכיבה על אופניים, שחייה קלה – פעילויות אנאירוביות שיכולות בקלות להפוך לפעילות חימום הגוף ותאו לאו, הוכיחו כמעלות את רמת הכולסטרול הטוב HDL ובו בעת כמפחיתות את רמת הטריגליצרידים בדם, מקטינות את הסיכון לחלות בסוכרת, ומקטינות משמעותית את הסיכויים לחלות בדמנציה.

תמיד כייף להחליף הרגל רע בהרגל טוב

מתקשים להפסיק לעשן? מרגישים שאחר הצהריים אתם מנשנשים מתוקים בלי סיבה רק כדי להדחיק את הרעב לקראת ארוחת הערב? מתחילים להרגיש דיכאון בכל יום בשעות השקיעה? חשוב לדעת, אתם לא לבד, אלו תופעות נפוצות. הליכה קצרה ולא מאומצת ידועה כדרך נהדרת להימנע מדיכאונות, לשפר סיבולת לב ריאה כך שהפסקת העישון תהיה יעילה יותר ובזכות האנדורפינים שמשתחררים בדם, ידועה הפעילות הספורטיבית בזכות יתרונותיה הפסיכולוגיים החיוביים.

אתם עוד פה? אולי תלכו לשם?

חשוב להיוועץ ברופא המשפחה לפני התחלת כל פעילות גופנית מכל סוג שהוא.