יופי מהטבע - מסכות פנים טבעיות ויעילות

שנייה לפני שרצים לקנות משחות וקרמים יקרים שמציינים בגאווה על האריזה 'מכיל תמצית____' שווה לעצור רגע, ולבדוק את התמצית עצמה; למה לקנות קרם שגולת הכותרת שלו היא תמצית אבוקדו אם אפשר לקנות את האבוקדו עצמו בעשירית מן המחיר וליהנות ממסכה טבעית בהכנה ביתית?

איך כורכום יכול להתחרות בחברות המסחריות?

תתפלאו לגלות שהרבה מהקרמים הכבדים של חברות הקוסמטיקה המובילות בעולם אינם מסייעים בתהליכי שיקום והזנה של עור הפנים אלא רק תורמים להרגשה רעננה בעזרת חומרים מלאכותיים. כמובן שלכל כלל יש יוצא מן הכלל אך ב- 90% מהמקרים בהן העור יבש, ניזוק מהשמש, סובל מאדמומיות, כתמים שחורים מתחת לעיניים מוטב להסתמך על מוצרים טבעיים, שמתניעים שינוי של ממש בעור הפנים ולא רק מספקים הרגשה של לחות מלאכותית.

מסכות לעור שמן

עור שמנוני סופג המון רעלים, נוטה לאדמומיות ולפצעים חוזרים ונשנים על עור הפנים. המסכות המומלצות לעור פנים שמן הן: מסכת חלבון ביצה – רק חלבון, חצי לימון (יש לטרוף את השניים יחד עד לקבלת מסכה אחידה), השאירו על עור הפנים במשך רבע שעה, פעם בשבוע. החלבון סופח את עודפי השמנונית המצטברים על פני העור ומיד מהדק ומכווץ את הנקבוביות. כמו כן לעור פנים שמנוני מומלץ להכין מסכה מאבקת חמר ירוק, שידוע כחומר שסופח רעלים ושומנים שהגוף מייצר. מסכה פשוטה מאוד שעשויה מאבקת חמר ירוק ומים, בשילוב שתי טיפות שמן אתרי (לבחירתכם).

מסכות לעור יבש- במיוחד לקראת החורף

ידוע שעור פנים יבש מצטמק לידי קמטים, נסדק בקלות, ובאופן כללי זקוק להזנה מתמדת. מסכה מעולה לעור פנים יבש היא מסכת אבוקדו, שמן זין, דבש ומעט יוגורט להרגעת העור- זוהי אמנם מסכה כבדה אך החומרים המצויים בה מעניקים המון לחות לעור הפנים, יש להשאיר על העור במשך 20 דק. עוד פצצת אנרגיה מומלצת לעור פנים יבש היא מסכת הבננה! מורכבת מבננה שלמה, יש למעוך עד לקבלת מרקם אחיד ולאחר מכן להוסיף כפית דבש ומעט מים לדילול. הבננה עשירה בוויטמין C ובוויטמין E  שמיטיבים עם עור הפנים ומעניקים לו לחות לאורך זמן.

בנוסף, יש עוד המון מסכות טבעיות שקל ופשוט להכין בבית- חיפוש זריז ברשת יניב המון תוצאות, מומלץ להימנע מאי אלו מסכות שמציעות תוספות סודה לשתייה ושלל עזרים לא טבעיים.

ואם אתם נזכרים במערכון המפורסם של הגשש, הצחוק הוא עוד בונוס על חשבוננו.