חליטה פשוטה לכל עונה

מי זוכר את המזווה הישראלי לפני 50 שנים; בקושי היה אפשר למצוא שם שקית מרשרשת אחת או שתיים, רוב התזונה הממוצעת של הישראלים התבססה על צומח וחי, עם דגש על טריות ובריאות המוצר. תרבות הצריכה התקדמה בצורה מאסיבית, לצערנו, היום כבר ניתן למצוא שלל חומרים משמרים ומעובדים ברוב הארוחות המצויות במקרר הישראלי ולכן זה כמעט מצחיק, שעולם הרפואה האלטרנטיבית נחשב לתנועה חדשנית- בסופו של יום מדובר על חזרה אחורה לעבר הטרי והבריא.

חליטות פשוטות שמעוררות פלאים

נניח בצד לרגע מה אתם שמים לכם בחליטה, מתי אתם אוהבים לשתות והאם עדיף לשתות תה קר או חם ונתרכז בעצם השתייה. פירות טבעיים כמו לימון, ג'ינג'ר, נענע, לואיזה, פטל, למון גראס, עלי ורדים, עלי מאצ'ה, קליפות תפוז, עלי מרווה, קורנית, קינמון, פרח היסמין ועוד ורבים וטובים מפרישים אל המים המון ויטמינים, שמסייעים למערכות העיכול במשימת הניקוי ושמירת החוסן הכללי. אפשר לשחק עם האופציות בכל שעה ביום כדי לקבל תוצאה מקסימלית אך בסופו של דבר היתרון המשמעותי של החליטה הוא ספיחת הוויטמינים מן הפרח, תהליך טבעי שקורה אחרי כמה דקות בהן נמצא הפרי / פרח במים, ותהליך קליטה ועיכול זריז בגוף. כל זאת מתאפשר בזכות החוליה המקשרת- המים החמים, שמסייעים בהפרשת הוויטמינים ובעיכול זריז במערכות הגוף.

כאבי ראש, המלחמה בחשק למתוק, תחליף לקפאין ואפילו בעיות ריכוז

נשמע מופרך לחשוב שיש פרח בעולם שיכול להוציא את החשק למתוק, ובכל זאת חליטת קינמון וג'ינג'ר עושה בדיוק את זה! הקינמון מפריש מתיקות מעודנת שמשדרת למוח רגיעה ומבטלת את הצורך העז במתוק בעוד הג'ינג'ר מפריש המון ויטמינים חיוניים לגוף המסייעים למערכת העיכול לעבוד בצורה יעילה יותר ולהשלים את מלאכת העיכול היומית במהירות. לכל חליטה יתרונות מובהקים משלה ומומלץ לברר בחנויות הטבע פרטים נוספים.

מידע כללי

מה שחשוב לדעת על חליטות טבעיות הוא שאפשר לעשות אתן כמעט הכל- בצורה מתונה ולא יותר מפעמיים ביום כמובן, כי הגזמה לא מועילה לכאן או לכאן. לא צריך ללכת לקנות חליטות יקרות בעשרות שקלים, אפשר ומומלץ לקנות את הפרחים והפירות בתפזורת ולהרכיב חליטות לבד תוך שמירה על העקרונות הבסיסים: השרייה במים במשך לפחות 5 דק, מקסימום 3 גרם של עלי תה לכוס חליטה ממוצעת, ובאם בחרתם בעלי מאצ'ה, ג'ינג'ר, פטל שחור ושאר צמחים שידועים כ'סופר פוד'- יש לבדוק ולהקפיד על מקסימום 7 שעות השרייה (לחליטות תה קרות), משתנה בהתאם לסוג הצמח.

אנו מזמינים אתכם להרכיב לעצמכם מבחר חליטות טעימות, מרגיעות ובעלות תכונות מדהימות. שתיה נעימה!